Ferris 1935255SM  NUT, SPEED, 5/16-18 L
Ferris 1935255SM
NUT, SPEED, 5/16-18 L
(Superseded to )
3.90 in.
2.55 in.
0.75 in.
0.02 lbs.
In Stock, Qty 8
0
Models that Use this Part
Your part was not found on any models.
  • If you feel this is in error or desire further assistance, please call us!
1696768A-00 - Ferris 52" Turbo Grass Collection System for ZTR Fabricated Mower Deck
Turbo Mounting Group
5601413 - Ferris 60" Turbo-Pro 2-Bag Hard Top Grass Collection System for IS700
Blower Group - Deck Adapter
5601414 - Ferris 60" Turbo-Pro 3-Bag Hard Top Grass Collection System for ISX800
Blower Group - Deck Adapter
5601548 - Ferris 52" iCD Turbo-Pro 3-Bag Hard Top Grass Collection System for ISX800
Blower Group - Pulley Plate
5601549 - Ferris 52" iCD Turbo-Pro 2-Bag Hard Top Grass Collection System for ISX800
Blower Group - Pulley Plate
5601567 - Ferris 60" Turbo-Pro 3-Bag Hard Top Grass Collection System for ISX800
5601578 - Ferris 60" Turbo-Pro 2-Bag Hard Top Grass Collection System for IS700